+40 359 409 734

Anunturi

Drepturile si indatoririle elevilor


Deschiderea festiva - an scolar 2014-2015

Luni, 15 septembrie 2014, ora 9, va avea loc deschiderea festivă a anului școlar 2014-2015.

Mult succes in noul an scolar!

Conducerea.

14/09/2014

Programarea examenelor de incheierea situatiei scolare

PROGRAMAREA EXAMENELOR DE ÎNCHEIEREA SITUAŢIEI ŞCOLARE

 

VINERI 25 IULIE 2014 

LIMBA ROMÂNĂ             8:00 – 10:00

LIMBA FRANCEZĂ        10:00 – 12:00

LIMBA ENGLEZĂ          12:00 – 14:00

ISTORIE                           12:00 – 14:00

MATEMATICĂ                14:00 – 16:00

FIZICĂ                              16:00 – 18:00

LUNI 28 IULIE 2014

GEOGRAFIE               8:00 – 10:00

MODULE                   10:00 – 14:00

 

DIRECTOR

PROF. OLAR CRISTINCO

24/07/2014

Rezultate - Proba C - Limba engleza

BACALAUREAT 2014, SESIUNEA IUNIE-IULIE 2014

REZULTATE

Unitatea de învăţământ: COLEGIUL TEHNIC “ANDREI SAGUNA”
Proba C, din data de  24.06.2014
Limba Engleza

Nr crt

Numele si prenumele candidatului

Proba scrisă

Proba de înţelegere a unui text audiat

Proba orală

Înţelegerea textului citit

Producerea de mesaje scrise

Inţelegerea textului audiat

Producerea mesaje orale

Interacţiune orală

1

BEKE   I. RAUL

B1

-

B1

A2

B1

2

CĂPUŞ P. LIDIA

B1

A1

B1

B1

B1

3

GALEA I. AURELIA FLORINA

B1

-

A2

A2

A2

4

GOINA V. D. ROMELIA NICOLETA

B1

B1

B1

B2

B1

5

GUG  I. LARISA IOANA

B2

B1

B2

B2

B2

6

HADADE  F. SERGIU

B2

B2

B2

B2

B2

7

MIHALAS V. ANA

B1

A2

B1

B1

A2

8

MIHELEA L. MIHAI OVIDIU

B2

A2

B1

B2

B2

9

MORAR  M. BOGDAN MIHAI

A2

A2

A1

B2

B2

10

NEAGA I. TABITA MARCELA

A2

-

B1

A2

A2

11

NEGRU  N. CARMEN MIHAELA

A1

-

B2

B1

A2

12

OLAH  I. NOEMI BEATRIX

A1

A2

A2

A2

A2

13

POP  E. CRINA ROXANA

A2

A1

B1

A2

A2

14

SCHMIDT L. NORBERT

A2

A2

B1

B1

B1

15

SIMUŢ  I. ADELINA DALIA

A2

A2

B1

A2

A2

16

ŢEGLE  G. GEORGIANA ROXANA

A1

A1

A2

A2

A2

PREŞEDINTE,
prof. dr. ec. VONEA RAZVAN

24/06/2014

Repartitia candidatilor pe sali - Proba C - Proba orala - Limba moderna

BACALAUREAT 2014, SESIUNEA IUNIE-IULIE 2014

REPARTIŢIA CANDIDAŢILOR PE SĂLI
 

Unitatea de învăţământ: COLEGIUL TEHNIC “ANDREI SAGUNA”
Proba orală din cadrul Probei C, din data de  24.06.2014
Limba engleza

 

SALA nr. 19

Nr. crt.

Numele si prenumele

candidatului

Unitatea şcolară de învăţământ

Ora de susţinere a probei

1. 

BEKE    I. RAUL

COLEGIUL TEHNIC ANDREI SAGUNA

9-10

2. 

CĂPUŞ P. LIDIA

COLEGIUL TEHNIC ANDREI SAGUNA

3. 

GALEA I. AURELIA FLORINA

COLEGIUL TEHNIC ANDREI SAGUNA

4. 

GOINA V. D. ROMELIA NICOLETA

COLEGIUL TEHNIC ANDREI SAGUNA

5. 

GUG   I. LARISA IOANA

COLEGIUL TEHNIC ANDREI SAGUNA

10-11

6. 

HADADE   F. SERGIU

COLEGIUL TEHNIC ANDREI SAGUNA

7. 

MIHALAS V. ANA

COLEGIUL TEHNIC ANDREI SAGUNA

8. 

MIHELEA L. MIHAI OVIDIU

COLEGIUL TEHNIC ANDREI SAGUNA

9. 

MORAR   M. BOGDAN MIHAI

COLEGIUL TEHNIC ANDREI SAGUNA

11-12

10. 

NEAGA   I. TABITA MARCELA

COLEGIUL TEHNIC ANDREI SAGUNA

11. 

NEGRU   N. CARMEN MIHAELA

COLEGIUL TEHNIC ANDREI SAGUNA

12. 

OLAH   I. NOEMI BEATRIX

COLEGIUL TEHNIC ANDREI SAGUNA

13. 

POP   E. CRINA ROXANA

COLEGIUL TEHNIC ANDREI SAGUNA

12-13

14. 

SCHMIDT   L. NORBERT

COLEGIUL TEHNIC ANDREI SAGUNA

15. 

SIMUŢ   I. ADELINA DALIA

COLEGIUL TEHNIC ANDREI SAGUNA

16. 

ŢEGLE   G. GEORGIANA ROXANA

COLEGIUL TEHNIC ANDREI SAGUNA

 

Notă: candidații vor fi prezenți la școală cu o oră înainte de programare !

PREŞEDINTE,

prof. dr. ec. VONEA RAZVAN

23/06/2014

Repartitia candidatilor pe sali - Proba C - Limba moderna

BACALAUREAT 2014, SESIUNEA IUNIE-IULIE 2014

REPARTIŢIA CANDIDAŢILOR PE SĂLI
 

Unitatea de învăţământ: COLEGIUL TEHNIC “ANDREI SAGUNA”
Proba de înţelegere a unui text audiat şi proba scrisă
din cadrul Probei C, din data de  23.06.2014, ora 12:00. 

SALA nr. 19

 

Nr. crt.

Numele si prenumele

candidatului

Unitatea şcolară de învăţământ

Limba de circulaţie internaţională susţinută

1. 

BEKE    I. RAUL

COLEGIUL TEHNIC "ANDREI SAGUNA" ORADEA

Limba engleză

2. 

CĂPUŞ P. LIDIA

COLEGIUL TEHNIC "ANDREI SAGUNA" ORADEA

Limba engleză

3. 

GALEA I. AURELIA FLORINA

COLEGIUL TEHNIC "ANDREI SAGUNA" ORADEA

Limba engleză

4. 

GOINA V. D. ROMELIA NICOLETA

COLEGIUL TEHNIC "ANDREI SAGUNA" ORADEA

Limba engleză

5. 

GUG   I. LARISA IOANA

COLEGIUL TEHNIC "ANDREI SAGUNA" ORADEA

Limba engleză

6. 

HADADE   F. SERGIU

COLEGIUL TEHNIC "ANDREI SAGUNA" ORADEA

Limba engleză

7. 

MIHALAS V. ANA

COLEGIUL TEHNIC "ANDREI SAGUNA" ORADEA

Limba engleză

8. 

MIHELEA L. MIHAI OVIDIU

COLEGIUL TEHNIC "ANDREI SAGUNA" ORADEA

Limba engleză

9. 

MORAR   M. BOGDAN MIHAI

COLEGIUL TEHNIC "ANDREI SAGUNA" ORADEA

Limba engleză

10. 

NEAGA   I. TABITA MARCELA

COLEGIUL TEHNIC "ANDREI SAGUNA" ORADEA

Limba engleză

11. 

NEGRU   N. CARMEN MIHAELA

COLEGIUL TEHNIC "ANDREI SAGUNA" ORADEA

Limba engleză

12. 

OLAH   I. NOEMI BEATRIX

COLEGIUL TEHNIC "ANDREI SAGUNA" ORADEA

Limba engleză

13. 

POP   E. CRINA ROXANA

COLEGIUL TEHNIC "ANDREI SAGUNA" ORADEA

Limba engleză

14. 

SCHMIDT   L. NORBERT

COLEGIUL TEHNIC "ANDREI SAGUNA" ORADEA

Limba engleză

15. 

SIMUŢ   I. ADELINA DALIA

COLEGIUL TEHNIC "ANDREI SAGUNA" ORADEA

Limba engleză

16. 

ŢEGLE   G. GEORGIANA ROXANA

COLEGIUL TEHNIC "ANDREI SAGUNA" ORADEA

Limba engleză

 

PREŞEDINTE,

prof. dr. ec. Vonea Razvan

 

Ora de incepere a probei este 12:00; candidatii se vor prezenta cu o oră înainte de inceperea probei !

18/06/2014

Rezultate - Proba D - Competente digitale

BACALAUREAT 2014, SESIUNEA IUNIE-IULIE 2014

REZULTATE

Unitatea de învăţământ: COLEGIUL TEHNIC “ANDREI SAGUNA”
Probei D, din data de  16.06.2014
Competenţe digitale

 

Nr crt

Numele si prenumele candidatului

Punctaj

Rezultat

1

BEKE   I. RAUL

44

Utilizator nivel mediu

2

CĂPUŞ P. LIDIA

43

Utilizator nivel mediu

3

GALEA I. AURELIA FLORINA

39

Utilizator nivel mediu

4

GOINA V. D. ROMELIA NICOLETA

64

Utilizator avansat

5

GUG  I. LARISA IOANA

68

Utilizator avansat

6

HADADE  F. SERGIU

36

Utilizator nivel mediu

7

MIHALAS V. ANA

41

Utilizator nivel mediu

8

MIHELEA L. MIHAI OVIDIU

61

Utilizator avansat

9

MORAR  M. BOGDAN MIHAI

43

Utilizator nivel mediu

10

NEAGA I. TABITA MARCELA

29

Utilizator începător

11

NEGRU  N. CARMEN MIHAELA

38

Utilizator nivel mediu

12

OLAH  I. NOEMI BEATRIX

39

Utilizator nivel mediu

13

POP  E. CRINA ROXANA

47

Utilizator nivel mediu

14

SCHMIDT L. NORBERT

65

Utilizator avansat

15

SIMUŢ  I. ADELINA DALIA

40

Utilizator nivel mediu

16

ŢEGLE  G. GEORGIANA ROXANA

20

Utilizator începător

PREŞEDINTE,
prof. dr. ec. VONEA RAZVAN

18/06/2014

Rezultate - Proba A - Limba si literatura romana

BACALAUREAT 2014, SESIUNEA IUNIE-IULIE 2014

REZULTATE
 

Unitatea de învăţământ: COLEGIUL TEHNIC “ANDREI SAGUNA”
Proba orală din cadrul Probei A, din data de  10.06.2014
Limba și literatura română

Nr. crt.

Numele si prenumele

candidatului

Nivelul de competenta obtinut

1. 

BEKE    I. RAUL

Utilizator avansat

2. 

CĂPUŞ P. LIDIA

Utilizator experimentat

3. 

GALEA I. AURELIA FLORINA

Utilizator experimentat

4. 

GOINA V. D. ROMELIA NICOLETA

Utilizator experimentat

5. 

GUG   I. LARISA IOANA

Utilizator experimentat

6. 

HADADE   F. SERGIU

Utilizator experimentat

7. 

MIHALAS V. ANA

Utilizator experimentat

8. 

MIHELEA L. MIHAI OVIDIU

Utilizator experimentat

9. 

MORAR   M. BOGDAN MIHAI

Utilizator avansat

10. 

NEAGA   I. TABITA MARCELA

Utilizator avansat

11. 

NEGRU   N. CARMEN MIHAELA

Utilizator experimentat

12. 

OLAH   I. NOEMI BEATRIX

Utilizator avansat

13. 

POP   E. CRINA ROXANA

Utilizator experimentat

14. 

SCHMIDT   L. NORBERT

Utilizator experimentat

15. 

SIMUŢ   I. ADELINA DALIA

Utilizator experimentat

16. 

ŢEGLE   G. GEORGIANA ROXANA

Utilizator experimentat

10/06/2014

Repartitia candidatilor pe sali - Proba D - Competente digitale

BACALAUREAT 2014, SESIUNEA IUNIE-IULIE 2014

REPARTIŢIA CANDIDAŢILOR PE SĂLI
 

Unitatea de învăţământ: COLEGIUL TEHNIC “ANDREI SAGUNA”
Proba orală din cadrul Probei D, din data de  16.06.2014
Competente digitale

 

SALA nr. 17

 

Nr. crt.

Numele si prenumele

candidatului

Unitatea şcolară de învăţământ

TIP OFFICE(2007/2010/2013)

1. 

BEKE    I. RAUL

Colegiul Tehnic „Andrei Saguna” Oradea

OFFICE 2007

2. 

CĂPUŞ P. LIDIA

Colegiul Tehnic „Andrei Saguna” Oradea

OFFICE 2007

3. 

GALEA I. AURELIA FLORINA

Colegiul Tehnic „Andrei Saguna” Oradea

OFFICE 2007

4. 

GOINA V. D. ROMELIA NICOLETA

Colegiul Tehnic „Andrei Saguna” Oradea

OFFICE 2007

5. 

GUG   I. LARISA IOANA

Colegiul Tehnic „Andrei Saguna” Oradea

OFFICE 2007

6. 

HADADE   F. SERGIU

Colegiul Tehnic „Andrei Saguna” Oradea

OFFICE 2007

7. 

MIHALAS V. ANA

Colegiul Tehnic „Andrei Saguna” Oradea

OFFICE 2007

8. 

MIHELEA L. MIHAI OVIDIU

Colegiul Tehnic „Andrei Saguna” Oradea

OFFICE 2007

9. 

MORAR   M. BOGDAN MIHAI

Colegiul Tehnic „Andrei Saguna” Oradea

OFFICE 2007

10. 

NEAGA   I. TABITA MARCELA

Colegiul Tehnic „Andrei Saguna” Oradea

OFFICE 2007

11. 

NEGRU   N. CARMEN MIHAELA

Colegiul Tehnic „Andrei Saguna” Oradea

OFFICE 2007

12. 

OLAH   I. NOEMI BEATRIX

Colegiul Tehnic „Andrei Saguna” Oradea

OFFICE 2007

13. 

POP   E. CRINA ROXANA

Colegiul Tehnic „Andrei Saguna” Oradea

OFFICE 2007

14. 

SCHMIDT   L. NORBERT

Colegiul Tehnic „Andrei Saguna” Oradea

OFFICE 2007

15. 

SIMUŢ   I. ADELINA DALIA

Colegiul Tehnic „Andrei Saguna” Oradea

OFFICE 2007

16. 

ŢEGLE   G. GEORGIANA ROXANA

Colegiul Tehnic „Andrei Saguna” Oradea

OFFICE 2007

Notă: Ora de incepere a probei este 13:00. Candidatii vor fi prezenti in sala de examen la ora 12:00!

 

PREŞEDINTE,

prof. dr. ec. VONEA RAZVAN

10/06/2014

Repartitia candidatilor pe sali - Proba A - Limba si literatura romana

BACALAUREAT 2014, SESIUNEA IUNIE-IULIE 2014

REPARTIŢIA CANDIDAŢILOR PE SĂLI
 

Unitatea de învăţământ: COLEGIUL TEHNIC “ANDREI SAGUNA”
Proba orală din cadrul Probei A, din data de  10.06.2014
Limba și literatura română

 

SALA nr. 19

Nr. crt.

Numele si prenumele

candidatului

Unitatea şcolară de învăţământ

Ora de susţinere a probei

1. 

BEKE    I. RAUL

COLEGIUL TEHNIC ANDREI SAGUNA

9-10

2. 

CĂPUŞ P. LIDIA

COLEGIUL TEHNIC ANDREI SAGUNA

3. 

GALEA I. AURELIA FLORINA

COLEGIUL TEHNIC ANDREI SAGUNA

4. 

GOINA V. D. ROMELIA NICOLETA

COLEGIUL TEHNIC ANDREI SAGUNA

5. 

GUG   I. LARISA IOANA

COLEGIUL TEHNIC ANDREI SAGUNA

10-11

6. 

HADADE   F. SERGIU

COLEGIUL TEHNIC ANDREI SAGUNA

7. 

MIHALAS V. ANA

COLEGIUL TEHNIC ANDREI SAGUNA

8. 

MIHELEA L. MIHAI OVIDIU

COLEGIUL TEHNIC ANDREI SAGUNA

9. 

MORAR   M. BOGDAN MIHAI

COLEGIUL TEHNIC ANDREI SAGUNA

11-12

10. 

NEAGA   I. TABITA MARCELA

COLEGIUL TEHNIC ANDREI SAGUNA

11. 

NEGRU   N. CARMEN MIHAELA

COLEGIUL TEHNIC ANDREI SAGUNA

12. 

OLAH   I. NOEMI BEATRIX

COLEGIUL TEHNIC ANDREI SAGUNA

13. 

POP   E. CRINA ROXANA

COLEGIUL TEHNIC ANDREI SAGUNA

12-13

14. 

SCHMIDT   L. NORBERT

COLEGIUL TEHNIC ANDREI SAGUNA

15. 

SIMUŢ   I. ADELINA DALIA

COLEGIUL TEHNIC ANDREI SAGUNA

16. 

ŢEGLE   G. GEORGIANA ROXANA

COLEGIUL TEHNIC ANDREI SAGUNA

 

Notă: candidații vor fi prezenți la școală cu o oră înainte de programare !

 

PREŞEDINTE,

prof. dr. ec. VONEA RAZVAN

06/06/2014

Program de pregatire pentru bacalaureat

ANUNȚ - ABSOLVENȚI

Programul de pregătire gratuită pentru bacalaureat este:

  1. Română: marți, ora 14-16
  2. Matematică: joi, ora 14-16
  3. Biologie, fizică: miercuri, 14-16
04/06/2014

Anunt scoala postliceala

Marti, 1 octombrie 2013, ora 16, va avea loc festivitatea de deschidere a anului scolar pt SCOALA POSTLICEALA, in sala amfiteatru, in cladirea de pe str. Decebal. Am realizat 2 clase de cate 30 cursanti fiecare, pt calificarile:

  1. Stilist
  2. Creator confectioner imbracaminte.

Va asteptam cu drag!

27/09/2013

Partenerii nostrii